1950 Yılında Bozüyük Operası

Bu haber 02 Mart 2019 - 0:16 'de eklendi ve 494 kişi okudu. kez görüntülendi.

Bozüyük e 1950 li yıllara dönerek şöyle bir bakalım ,o yılların yetersiz imkanları, sahne ,kostüm ve en önemlisi tiyatro yapacak insanların bir araya gelmesini sağlayacak ortamı belki de bulmanız mümkün olmayacak.

e li yıllara dönerek şöyle bir bakalım ,o yılların yetersiz imkanları, sahne , ve en önemlisi yapacak insanların bir araya gelmesini sağlayacak ortamı belki de bulmanız mümkün olmayacak. Ama o yıllarda genci , yaşlısı ,mülki amiri ,belediye reisi ,bakkalı ,kasabı bir araya gelerek te tiyatronun yapılmasını istiyorlar ve hemen yola koyuluyorlar .Hem de o sene gibi zor ve başarılı bir oyunu sahneye koyuyorlar. Bize de o günlerden bugünlere gelen insanlara tebrik etmek ,yaşamlarını yitirenlerede rahmet dilemek düşüyor.

yılındaki ruhunun bugün de yaşatılabilmesi , ve bu benzer sahne sanatlarının devamlılığın sağlanabilmesi için yöneticilerin önderlik yapması ve mutlaka “ağaç yaş iken eğilir ” sözü  göz önüne alınarak ilköğretim okullarından başlayan ,sanata yönelik etkinliklerin ve çalışmalarının çocuklara etkin bir şekilde verilerek , geleceğin lü seyircisinin  oluşmasının sağlanması gerekiyor .