BOZÜYÜK KENDİ YAZARLARINI OKUYOR

Bu haber 01 Mart 2019 - 14:35 'de eklendi ve 243 kişi okudu. kez görüntülendi.

Bozüyük Belediyesi tarafından vatandaşların toplu taşıma araçlarını beklerken hava şartlarından etkilenmemeleri amacı ile hayata geçirilen klimalı duraklar projesinin en önemli özelliklerinden biri olan okuma köşelerine düzenli olarak kitap takviyesi yapılıyor.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personeli tarafından düzenli olarak kontrol edilen klimalı durakların okuma köşelerindeki raflara ilçenin yetiştirdiği yazarlara ait olan Kültür Yayınları yerleştiriliyor. Vatandaşların toplu taşıma araçlarını beklerken hava şartlarından etkilenmelerini en aza indirebilmek amacı ile ilçe genelinde belirlenen 21 noktaya yerleştirilen vatandaşları kış aylarında ısıtırken yaz aylarında da serinletiyor.

Bozüyüklüler yazın bunaltıcı sıcaklarında yada kışın dondurucu soğuklarında içlerinde klima, rahat oturma bankları ve beklerken okumak isteyenler için kitaplıklarında bulunduğu klimalı duraklara sığınıyor. Vatandaşlara okuma alışkanlığı kazandırmak ve dolmuş bekleme sürelerinde zamanlarını okuyarak değerlendirmek isteyenler okuma köşelerine yoğun ilgi gösteriyor.