GECE 3 TE EYT MAĞDURLARINI TELAT BAKKALCIOĞLU VE EKİBİ YALNIZ BIRAKMADI

Bu haber 10 Şubat 2019 - 5:00 'de eklendi ve 1.879 kişi okudu. kez görüntülendi.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar EYT’liler, 10 Şubat 2019 Pazar günü Ankara’da toplanmak üzere Bozüyük otogarından otobüslerle yola çıktı.

Sosyal medya üzerinden örgütlenen 10 Şubat 2019 Pazar günü Ankara da Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nden hükümete seslenmek için ten kafilelerce araç ile yola çıktılar. ten yaklaşık 600 kişilik li gurubu Cumhuriyet Halk Partisi belediye başkan adayı M.Telat Bakkalcıoğlu ve ekip arkadaşları gece 3.00 da otogarına uğurlamaya geldiler.

GÖNLÜMÜZ ONLARLA BERABER

Bakkalcıoğlu burada yaptığı açıklamada;
“Yaş nedeniyle emeklilikte sorun yaşayan insanların sorunlarını çözmek lazım. O nedenle li arkadaşlarımız aylardır büyük mücadele veriyorlar,haklarını arıyorlar. Şu anda Ankara ya topluca seslerini duyurmaya gidiyorlar. Allah yardımcıları olsun ,Allah yolarını açık etsin , gönlümüz onlarla beraber” dedi.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar sosyal ve dayanışma derneği plakform sözcüsü Mehmet Ali Çelik yaptığı açıklamada ;
Saat 9.30’da Anıtkabir’de toplanacağız, ardından saat 13’te Yenimahalle’deki Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde bir araya geleceğiz ve buradan hükümete seslenerek emeklilikte yaşa takılanlar olarak, elde ettiğimiz olan haklarımızı bizlere verilmesini isteyeceğiz.Bu soğuk gecenin 3 ünde bizleri yalnız bırakmayan Mehmet Telat Bakkalcıoğlu ve ekip arkadaşlarına çok teşekkür ederiz” dedi.