Kooperatifçilik sistemi tekrar gündeme gelmelidir

Bu haber 01 Mart 2019 - 4:01 'de eklendi ve 273 kişi okudu. kez görüntülendi.

Bozüyük Tüketici Hakları derneği Bozüyük şubesi kooperatifçiliği tekrar Bozüyük te gündeme getirmek için çalışma başlattılar. Tüketici Hakları dernek başkanı Hayrettin Sabırlı ,dernek yönetim üyeleri ile birlikte kooperatifçilik konusunda bilgiler verdiler.

kooperatifçiliği tekrar te gündeme getirmek için çalışma başlattılar. dernek Hayrettin Sabırlı ,dernek yönetim üyeleri ile birlikte kooperatifçilik konusunda bilgiler verdiler.Dernek Hayrettin Sabırlı ” genel merkezinin zaten kooperatif konusunda üyelerine eğitim çalışmaları verdiğini,bizlerinde yeterli eğitimi almadan,gerekli çalışmaları yapmadan kooperatif işine girmemeliyiz” dedi.

Kooperatif demek imkan demektir diyen dernek yönetin kurulu üyesi Hasan Özkan durağan hale gelen kooperatifçiliği tekrar canlandırmak istediklerini belirterek , kooperatiflerle birlikte insanların alım güçlerinin daha da verimli hale geleceğini” söyledi. Özkan, “Kar marjının olmadığı gibi üretimden ve üreticiden çıkan malı tüketiciye iletmesidir ” dedi. Kooperatifçiliğin hızlanması ve yaygınlaşması gerektiğini belirten Özkan kuruluş aşamasında belgeli ve bilgili insanların kooperatif kurması gerektiğini de söyledi.